Estonya

Vize Formları ve Gereken belgelerVize için gerekli belgeler:

Geçerli bir seyahat belgesi;

En az 2 adet boş vize sayfası olmalı ve vizenin geçerliliğinin bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerliliği olmalı.

Tamamlanmış vize başvuru formu;

Bir adet renkli fotoğraf (40 x 50 mm ölçülerinde; arka fonu beyaz ve tek renk) Lütfen resmi başvuru formuna yapıştırmayınız.

Estonya`da geçerli bir sağlık sigorta poliçesi (Estonya`daki kalış süresinin tamamını içeren ve en az 160 000 EEK ya da 11 000 EURO kapsamı olan).

Seyahatin amacını ve sebebini garanti eden belgeler (vize davetiyesi ya da uluslararası organizasyondan bir davetiye mektubu, kayıtlı bir turist/seyahat acentesinden makbuz (voucher), varış ülkesine giriş yetkisi veren belge, Estonya`da çalışmayı sağlayan bir belge, yolculuk biletleri ve diğer benzeri belgeler).

Vize talep eden ziyaretçiler, Estonya`da kalmayı planladıkları her gün için günlük, asgari ücretin beşte birine denk gelen 538 EEK (35 Euro) ( 1 Ocak 2005 itibariyle hükümetin belirlediği asgari ücret 2690 EEK (172 €) tutarında yeterli finanssal güce sahip olduklarını ispatlamalıdırlar. 

Estonya`da kalırken konaklama ve diğer harcamalarının karşılanacağını garanti eden belgeler.

Vize Bilgileri ve Çeşitleri:

Vize almak Estonya topraklarina Giriş için yerine getirilmesi gereken ön kosullardan sadece biridir. Giriş için ön kosullar, tekrar Estonya topraklarina Girişe bagli kontrol edileceklerdir. Kişiye vize verilmiş olsa dahi gerekli sartlari tamamlanmamis olmasi sonucu ülkeye Girişi reddedilirse Kişiye tazminat hakki dogmaz. 

 

1 Mayis 2004 itibari ile asagidaki vize türleri verilebilir: 

 

Havaalani transit vize (A tipi) : Estonya Havaalaninda uluslararasi transit bölgesine Giriş için ve kisinin kanunen Girişinin uygun oldugu bir sonraki transit ülkeye ya da varis ülkesine hareketine kadar orada kalmasi için verilen vize. Bu vize Estonya`ya Giriş ve ya Estonya`da kalış hakki vermez. 

 

Transit vize (B tipi) : Tek ya da çift-Girişli, Estonya üzerinden kisinin kanunen Girişinin uygun oldugu bir sonraki transit ülkeye ya da varis ülkesine transit yolculuk için verilen vize. Transit vize profesyonel ya da istihdam görevlerinin tamamlanmasi için gerekli oldugu durumda çok Girişli olarak ta verilebilir.

 

Kisa süreli vize (C tipi) : Tek ya da çok Giriş ve kalış için verilen vize. Kisa süreli vizeler geçerliliklerine göre çesitlilik gösterirler.

Estonya`ya tek Giriş ve kalış - 6 aya kadar geçerliligi vardir. Estonya`ya çoklu Giriş ve kalış - 5 seneye kadar geçerliligi vardir. 

 

İkinci olarak kalış süresine göre:

Estonya`ya tek Giriş ve kalış : 90 güne kadar; Estonya`ya çoklu Giriş ve kalış : 6 aylik süre içerisinde 90 güne kadar (Estonya`da kayitli olan ilk Giriş tarihine göre hesaplanır).


Uzun süreli vize (D tipi) : Tek ya da çoklu Giriş ve kalış için verilen vize. ( örn. Yabanci medyayi temsil eden resmen tanınmış gazetecilere, Estonya Fahri Konsoloslarina, kisa süreli çalisma izin islemlerini vize basvurusundan önce tamamlamis olanlara ve aile bireylerine (eş, çocuk ve bakmaya yükümlü oldugu yetişkin çocuk).

 

VİZE FORMU için tıklayın.estonya_vizeformu.pdf

PDF dosyalarını açabilmeniz için Acrobat Reader programını yüklemeniz gerekir. Programı indirmek için tıklayınız. reader11_tr_ha_install.exe

28.04.2017 18:15:53

Etiketler: Özalbayrak Suudi Arabistan Resmi Vize Acentesi, Suudi Arabistan Vizesi, Umre Vizesi, Ankara Vize işlemleri, Visa


Sizlere Öğrenci Vizesi
Çocuk Ekleme Vizesi
İzin Uzatma Vizesi
İkame (Oturum) Vizesi
Aile Ziyareti Vizesi
İşçi Vizesi
Hükumet vizesi
Çalışma Ziyareti Vizesi
Ticari Ziyaret Vizesi
Danışmanlık Hizmetleri
Evrak Tasdik İşlemleri
Tercüme
Nakliye
Ulaşım
Emeklilik İşlemleri
İthalat - İhracat
sunuyoruz.

Özalbayrak Turizm Tercüme Müşavirlik Ltd. Şti.


Hizmet verdiğimiz İşlemler

Özalbayrak Turizm Tercüme Müşavirlik Ltd. Şti.

Çocuk Ekleme Vizesi

İzin Uzatma Vizesi

İkame (Oturum) Vizesi

Aile Ziyareti Vizesi

İşçi Vizesi

Hükumet vizesi

Çalışma Ziyareti Vizesi

Ticari Ziyaret Vizesi

Danışmanlık Hizmetleri

Evrak Tasdik İşlemleri

Tercüme

Nakliye

Ulaşım

Emeklilik İşlemleri

İthalat - İhracat

Öğrenci Vizesi