Fillandiya

Vize Formları ve Gereken belgelerVize Bilgileri:

Finlandiya, 25 Mart 2001 tarihinden itibaren Schengen Anlaşması uyarınca vize ve sınır kontrol işlemlerini yürürlüğe koymuştur. Schengen Sahası, Avusturya, Belçika, Danimarka, Yunanistan, Finlandiya, Fransa, Almanya, İzlanda, İtalya, Luksemburg, Hollanda, Norveç, Portekiz, İspanya ve İsveç`i kapsamaktadır. Bir Schengen Devleti tarafından verilen vize, vize sahibine bütün Schengen devletlerine seyahat ve kalma imkanı vermektedir. Schengen Devletleri`ni ziyaret etmek isteyen bütün Türk vatandaşlarının vize almaları gerekmektedir. Bununla beraber, hususi, hizmet veya diplomatik pasaport sahipleri 90 günü aşmamak kaydıyla vize almadan Schengen sahasını ziyaret edebilmektedirler. Eğer çalışmak için gidiliyorsa, çalışma izni almak gerekmektedir.

Vize, Schengen sahasına girişi ve orada kısa bir müddet kalmayı sağlayan (vizenin geçerliliği süresince) bir izin belgesidir. Vize sahibi olan kişi, bir veya birkaç Schengen devletinde, vizenin geçerliliği boyunca, devamlı olarak veya çeşitli sürelerde kalabilir; yalnız bu süre Schengen sahasına girişinden itibaren altı ay içinde 90 günü aşamaz. Aynı şekilde, vize sahibi bir, iki veya daha çok sayıda giriş yapabilir. Vize başvurusunda bulunurken, istenilen kalış süresi ve kaç giriş yapılmak istendiği belirtilmelidir.

Schengen vizesi başvurusu esas gidilecek ülkenin büyükelçiliği veya konsolosluğuna yapılmalıdır. Mesela Finlandiya`ya gidilecekse, Finlandiya büyükelçiliği veya konsolosluğuna başvurulmalıdır.Bu seyahat sırasında bir esas ülke yoksa veya birkaç Schengen ülkesine gidilecekse, ilk ülkenin diplomatik misyonuna müracaatta bulunulmalıdır.

Eğer Schengen ülkelerinden biri tarafından verilmiş oturma iznine sahipseniz, Schengen sahası içindeseyahat etmek için ayrıca vize almanıza gerek YOKTUR. Oturma izni sahibine 90 günlük bir kalış hakkı sağlar. Schengen Anlaşması`ndan önce verilen ulusal oturma izinleri, Schengen ülkelerini ziyarette vize gibi kullanılamaz.

Schengen vizesi sahipleri, yine de kontrola tabidirler ve geçerli vizeleri olsa dahi, Schengen ülkelerine girmeleri garantili değildir.

Ziyaret:

Doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu, Bir adet renkli veya siyah beyaz, 

4.7 cm x 3.6 cm ebatlarında yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf. Başvuruda bulunan kişinin ön cephe çekilmiş fotoğrafı net, arka zemin düz ve aydınlık olmalı.

Pasaport veya Schengen Anlaşması`nın bütün taraflarınca onaylanmış seyahat belgesi. Pasaportun vize bitim tarihinden itibaren en az üç ay geçerli olması gerekmektedir. 1 adet pasaport fotokopisi ile birlikte. Lütfen not ediniz:Pasaport fotokopilerinde şahsi bilgilerin, vize ve damgaların olduğu bütün sayfalar yer almalıdır. 

Nüfus kayıt örneği - aile toplum kağıdı, Finlandiya`dan davetiye, Uçak bileti rezervasyonu, Gelir ve geçim durumunu gösteren belgeler (banka cüzdanı, 

kredi kartı ile birlikte son kredi limitini gösteren banka belgesi), Başvuru sahibi çalışıyorsa, iş verenden izin belgesi (içeriğinde başvuru sahibinin görevi, çalıştığı süre ve, Finlandiya/Schengen ülkesi ziyareti sonunda tekrar ise başlayacağı hakkında bilgi olması şarttır). Son dört ayın maaş bordrosu, sigorta bildirim belgesi, ayrıca çalışmış olduğu iş yerinden Faaliyet Belgesi. 

Başvuru sahibinin serbest çalışması durumunda getirmesi gereken evraklar: Kendi şirketinin başlıklı kağıdına yazılmış bir dilekçe, Ticaret Odası Sicil Kayıt Sureti, Faaliyet Belgesi, Vergi Levhası, İmza sirküleri, Ticaret Sicil gazetesi, Yetki Belgesi. 

Okul/üniversite`den öğrenim durumunu gösteren belgeler 

Turistik:

Doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu, Bir adet renkli veya siyah beyaz, 

4.7 cm x 3.6 cm ebatlarında yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf. Başvuruda bulunan kişinin ön cephe çekilmiş fotoğrafı net, arka zemin düz ve aydınlık olmalı.

Pasaport veya Schengen Anlaşması`nın bütün taraflarınca onaylanmış seyahat belgesi. Pasaportun vize bitim tarihinden itibaren en az üç ay geçerli olması gerekmektedir. 1 adet pasaport fotokopisi ile birlikte. Lütfen not ediniz: Pasaport fotokopilerinde şahsi bilgilerin, vize ve damgaların olduğu bütün sayfalar yer almalıdır. Nüfus kayıt örneği - 

aile toplum kağıdı, Seyahat programı, vize alınırken biletlerin aslı gösterilmelidir. Otel ve bilet rezervasyonu. Gelir ve geçim durumunu gösteren belgeler; banka cüzdanı, kredi kartı ile birlikte son kredi limitini gösteren banka belgesi, Başvuru sahibi çalışıyorsa, iş verenden izin belgesi (içeriğinde başvuru sahibinin görevi, çalıştığı süre ve Finlandiya/Schengen ülkesi ziyareti sonunda tekrar ise başlayacağı hakkında bilgi olması şarttır). Son dört ayın maaş bordrosu, sigorta bildirim belgesi, ayrıca çalışmış olduğu iş yerinden Faaliyet Belgesi. 

Başvuru sahibinin serbest çalışması durumunda getirmesi gereken evraklar: Kendi şirketinin başlılı kağıdına yazılmış bir dilekçe, Ticaret Odası Sicil Kayıt Sureti, Faaliyet Belgesi, Vergi Levhası, İmza sirküleri, Ticaret Sicil gazetesi, Yetki Belgesi. 

Okul/üniversite`den öğrenim durumunu gösteren belgeler 

geçerli oturma izni ve Türkiye`ye tekrar giriş izni. Bazı vakalarda daha fazla belgeye ihtiyaç duyulmaktadır.

Ticari Vize:

Doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu, Bir adet renkli veya siyah beyaz, 4.7 cm x 3.6 cm ebatlarında yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf. Başvuruda bulunan kişinin ön cephe çekilmiş fotoğrafı net, arka zemin düz ve aydınlık olmalı,

Pasaport veya Schengen Anlaşması`nın bütün taraflarınca onaylanmış seyahat belgesi. Pasaportun vize bitim tarihinden itibaren en az üç ay geçerli olması gerekmektedir. 1 adet pasaport fotokopisi ile birlikte. Lütfen not ediniz: Pasaport fotokopilerinde şahsi bilgilerin, vize ve damgaların olduğu bütün sayfalar yer almalıdır. 

Nüfus kayıt örneği - aile toplum kağıdı, Fin şirketinden kalış müddetini ve gidiş sebebini teyit eden davetiye, firma dilekçesi, yasal kuruluş sertifikası, faaliyet belgesi veya oda sicil kayıt sureti, imza sirküleri, vergi levhası, ticaret sicil gazetesi, Sosyal Sigortalar Kurumu`ndan (SSK) hizmet kayıtları, çalışma belgesi ve son dört ayın primlerinin bordrosu 

Dikkat: Tam olarak istenilen belgeler getirilmelidir. Türk vatandaşı olmayanlar için:

Başlangıç Seyahat sigortası;

Finlandiya/Schengen Sahası`na giren bütün yabancı uyrukluların geçerli seyahat sigortasına gereksinimi vardır. Seyahat sigortasının vize müddetini ve Schengen sahasını kapsaması gerekmektedir. Sigorta teminat miktarının en az 30.000 € olması ve ani hastalık veya kazayı (eve dönüş dahil olmak üzere) kapsaması; ölüm vukuunda da naaşın memlekete naklini içermesi gerekmektedir.Vize alırken sigorta poliçesi talep edilmektedir.

 

VİZE FORMU için tıklayın. danimarka_ziyaret_shengenvizeformu.pdf

 

PDF dosyalarını açabilmeniz için Acrobat Reader programını yüklemeniz gerekir. Programı indirmek için tıklayınız. reader11_tr_ha_install.exe

28.04.2017 18:17:56

Etiketler: Özalbayrak Suudi Arabistan Resmi Vize Acentesi, Suudi Arabistan Vizesi, Umre Vizesi, Ankara Vize işlemleri, Visa


Sizlere Öğrenci Vizesi
Çocuk Ekleme Vizesi
İzin Uzatma Vizesi
İkame (Oturum) Vizesi
Aile Ziyareti Vizesi
İşçi Vizesi
Hükumet vizesi
Çalışma Ziyareti Vizesi
Ticari Ziyaret Vizesi
Danışmanlık Hizmetleri
Evrak Tasdik İşlemleri
Tercüme
Nakliye
Ulaşım
Emeklilik İşlemleri
İthalat - İhracat
sunuyoruz.

Özalbayrak Turizm Tercüme Müşavirlik Ltd. Şti.


Hizmet verdiğimiz İşlemler

Özalbayrak Turizm Tercüme Müşavirlik Ltd. Şti.

Çocuk Ekleme Vizesi

İzin Uzatma Vizesi

İkame (Oturum) Vizesi

Aile Ziyareti Vizesi

İşçi Vizesi

Hükumet vizesi

Çalışma Ziyareti Vizesi

Ticari Ziyaret Vizesi

Danışmanlık Hizmetleri

Evrak Tasdik İşlemleri

Tercüme

Nakliye

Ulaşım

Emeklilik İşlemleri

İthalat - İhracat

Öğrenci Vizesi